Охтирка

Підготовка до реконструкції розпчалась в травні 2023-го
Odio iste voluptas quisquam sed doloribus. Aliquid voluptatem cumque aut alias hic totam porro inventore. Repudiandae molesti
Cum dolorem consequatur dolores quo consequatur pariatur autem ut deserunt. Repellendu

Охтирська громада розташована у Сумській області, Україна. До складу громади входять 10 невеликих сіл та одне місто - Охтирка. 

Населення: ~ 50 000

Територія: 8232 км2‍‍

Про будівлю: Дитячий садок "Казка", 2153 кв.м., 1,5 га. Начається понад 170 дітей - 11 вікових груп (1,3-8 років), в тому числі п'ять груп інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю. 61 працівник. Через відсутність даху змушені навчатися онлайн, хоча діти з особливими потребами потребують особливого догляду.

Як було пошкоджено: 17.05.2022 внаслідок ракетного обстрілу уламками та вибуховою хвилею пошкоджено фасад, дах та вікна, вибито двері. Організація Arche nova замінила 129 вікон і 12 дверей. Потребує утеплення фасаду та даху, а також заміни покрівлі. 

Економічне підґрунтя міста: З 2000-х років основу економіки міста становлять підприємства нафтогазової галузі, зокрема НГВУ "Охтирканафтогаз" та НГВУ "Охтирське УБР", що входять до складу ПАТ "Укрнафта", а також харчової промисловості: ВАТ "Охтирська швейна фабрика", ВАТ "Охтирський пивзавод", хлібокомбінат, м'ясокомбінат, Охтирський сирзавод.

Інші руйнування в населених пунктах: Від початку російського вторгнення Охтирка опинилася на лінії фронту. Місто знаходиться всього за 30 кілометрів від російського кордону і було одним з перших міст, яке атакувала російська армія у 2022 році. Не зумівши взяти Охтирку, росіяни перейшли до тактики терору. Вони почали обстрілювати місто з "Градів", а 26 лютого скинули на нього три вакуумні бомби з літаків. У наступні дні російські окупанти щодня обстрілювали Охтирку з реактивної артилерії та здійснювали авіанальоти. У ніч на 8 березня був розбомблений центр міста. Бомби зруйнували міську раду та серйозно пошкодили сусідні будівлі, в тому числі місцевий універмаг, центр культури і дозвілля та краєзнавчий музей. 

Інша інформація/примітки: 24 березня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про надання Охтирці статусу міста-героя.

Контакти:

Луція Сумегова - координаторка проєктів -lucia.sumegova@greenpeace.org 

Поліна Колодяжна - координаторка проєктів - pkolodia@greenpeace.org 

Дарина Рогачук- комунікаційна менеджерка - daryna.rogachuk@greenpeace.org
Made by MINOMO® Studio