Охтирська громада розташована у Сумській області, Україна. До складу громади входять 10 невеликих сіл та одне місто - Охтирка.
Населення: ~ 50 000
Територія: 8232 км2
Про будівлю: Дитячий садок "Казка", 2153 кв.м., 1,5 га. Начається понад 170 дітей - 11 вікових груп (1,3-8 років), в тому числі п'ять груп інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю. 61 працівник. Через відсутність даху змушені навчатися онлайн, хоча діти з особливими потребами потребують особливого догляду.
Як було пошкоджено: 17.05.2022 внаслідок ракетного обстрілу уламками та вибуховою хвилею пошкоджено фасад, дах та вікна, вибито двері. Організація Arche nova замінила 129 вікон і 12 дверей. Потребує утеплення фасаду та даху, а також заміни покрівлі.
Економічне підґрунтя міста: З 2000-х років основу економіки міста становлять підприємства нафтогазової галузі, зокрема НГВУ "Охтирканафтогаз" та НГВУ "Охтирське УБР", що входять до складу ПАТ "Укрнафта", а також харчової промисловості: ВАТ "Охтирська швейна фабрика", ВАТ "Охтирський пивзавод", хлібокомбінат, м'ясокомбінат, Охтирський сирзавод.
Інші руйнування в населених пунктах: Від початку російського вторгнення Охтирка опинилася на лінії фронту. Місто знаходиться всього за 30 кілометрів від російського кордону і було одним з перших міст, яке атакувала російська армія у 2022 році. Не зумівши взяти Охтирку, росіяни перейшли до тактики терору. Вони почали обстрілювати місто з "Градів", а 26 лютого скинули на нього три вакуумні бомби з літаків. У наступні дні російські окупанти щодня обстрілювали Охтирку з реактивної артилерії та здійснювали авіанальоти. У ніч на 8 березня був розбомблений центр міста. Бомби зруйнували міську раду та серйозно пошкодили сусідні будівлі, в тому числі місцевий універмаг, центр культури і дозвілля та краєзнавчий музей.
Інша інформація/примітки: 24 березня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про надання Охтирці статусу міста-героя.