Шепетівка

Підготовка до реконструкції розпчалась в травні 2023-го
Лікарня в Шепетівці була пошкоджена під час ракетного обстрілу в серпні 2022 року
План реконструкції передбачає заміну системи опалення (наразі лікарня працює на вугіллі, що призводить до забруднення повітря в районі), утеплення стін та даху, а також, за можливості, встановлення сонячної станції.

Лікарня в Шепетівці була пошкоджена під час ракетного обстрілу в серпні 2022 року. Ця лікарня надає медичну допомогу не лише місцевим жителям, а й залізничникам з різних куточків України. Місто зробило базовий ремонт, щоб лікарня продовжувала працювати, але вона все ще перебуває у скрутному становищі. Ми хочемо допомогти Шепетівці з більш масштабною та енергоефективною реконструкцією, яка забезпечить довгострокові результати та зменшить негативний вплив на навколишнє середовище.

План реконструкції передбачає заміну системи опалення (наразі лікарня працює на вугіллі, що призводить до забруднення повітря в районі), утеплення стін та даху, а також, за можливості, встановлення сонячної станції. Цей конкретний проект є дуже важливим, оскільки він не лише допомагає громаді, але й може стати прикладом відмови від вугілля та заміни його на кращу, ефективнішу та стійкішу систему опалення для інших шкіл та лікарень в Україні, які все ще працюють на вугіллі. Муніципалітет готовий розпочати процес реконструкції, як тільки буде знайдено необхідне фінансування.

ПРО ГРОМАДУ

Громада розташована у Хмельницькій області і складається з трьох невеликих сіл та одного міста - Шепетівки.

Населення: ~ 43 000

Територія: 172,8 км2

Пропозиція щодо проекту реконструкції: Заміна системи опалення + утеплення стін та даху, а також, можливо, додавання сонячної системи для місцевої лікарні.

Про будівлю: Будівля лікарні була побудована в 1954 році (два поверхи), загальна площа - 999,5 м2. Наразі на лікуванні перебуває 82 особи, у закладі функціонує відділення паліативної допомоги, планується відкриття онкологічного відділення. Споживані ресурси: холодна вода, електроенергія, тверде паливо.

Як було пошкоджено? Лікарня була пошкоджена під час ракетного обстрілу 24 серпня 2022 року. Найбільше постраждав дах будівлі. 

Історія міста: Шепетівка є важливим залізничним вузлом. Вона також знаходиться недалеко від атомної електростанції, всього в 30 кілометрах. Найбільшими підприємствами, продукція яких відома за межами області та України, є Шепетівський цукровий завод та Шепетівський ремонтний завод. 

Інші руйнування в громаді через російське вторгнення: Найбільш значний обстріл стався у серпні 2022 року, коли було пошкоджено лікарню.

"Пошкоджено дитячий садок, кілька шкіл, музичну школу. Одна зі шкіл постраждала найбільше. Всі вікна в цих закладах заміряні, зроблені замовлення на пластикові вікна. За кілька днів вони будуть встановлені", - розповів міський голова. - "Сильно постраждав дах вузлової лікарні. Там вже працюють комунальники. У лікарні перебували пацієнти, ніхто не постраждав".

Контакти:

Луція Сумегова - координаторка проєктів -lucia.sumegova@greenpeace.org 

Поліна Колодяжна - координаторка проєктів - pkolodia@greenpeace.org 

Дарина Рогачук- комунікаційна менеджерка - daryna.rogachuk@greenpeace.org
Made by MINOMO® Studio