Дослідження британських військових аналітиків містить ознаки інсценування Росією атаки дронів на ЗАЕС

Greenpeace Німеччини опублікував нове дослідження аналітиків McKenzie Intelligence Services щодо заяв російського уряду про нібито українські атаки безпілотників на Запорізьку атомну електростанцію. Попередня оцінка, що базується на невеликій кількості публічно доступних знімків, полягає в тому, що безпілотники, ймовірно, були запущені поблизу ЗАЕС, а отже, з вірогідністю 55-75 % могли прилетіти з території, окупованої Росією. Що стосується пошкодження даху навчального центру, то у McKenzie не виключають, що ураження могло статися з повітря, але водночас аналітики повідомляють, що ці пошкодження могли статися в результаті вибухівки, розміщеної на даху.

Подивитися дослідження аналітиків McKenzie українською мовою можна тут.

У McKenzie зазначають, що російський уряд є експертом у тому, що називається маскуванням або обманом. Їм було б вигідно продемонструвати українську безвідповідальність щодо ядерної безпеки і чинити тиск на міжнародне співтовариство, аби воно наклало санкції на Україну. Це було б вигідно Росії. Маккензі робить висновок, що інцидент із дронами на ЗАЕС 7 квітня 2024 "може бути операцією під чужим прапором".

"Очевидно, що російський уряд і МАГАТЕ повинні розкрити набагато більше інформації, перш ніж можна буде зробити остаточний висновок. Але попередній аналіз доказів, проведений McKenzies, вказує на фейкові атаки, здійснені на території, яка контролюється Росатомом і російськими збройними силами", - вважає Шон Берні, фахівець з ядерної енергетики Greenpeace Німеччини. "У світлі інтенсивної глобальної комунікаційної кампанії, яку останніми тижнями проводить російський уряд, включаючи дипломатів та Росатом, Greenpeace глибоко стурбований, що російські звинувачення є нічим іншим, як збройною дезінформацією, покликаною відвернути увагу від єдиної реальної та зростаючої загрози для ЗАЕС, яка полягає у незаконній та небезпечній окупації збройними силами Росії та Росатомом. Саме на цьому МАГАТЕ та Рада Безпеки повинні зосередитися сьогодні", - сказав Берні.

Greenpeace Німеччини також підготував аналіз перевірки фактів, який порівнює заяви російського уряду, включаючи Росатом, з аналізом МакКензі.

No items found.
Контакти:

Луція Сумегова - координаторка проєктів -lucia.sumegova@greenpeace.org 

Поліна Колодяжна - координаторка проєктів - pkolodia@greenpeace.org 

Дарина Рогачук- комунікаційна менеджерка - daryna.rogachuk@greenpeace.org
Made by MINOMO® Studio