“Сонячні панелі — це круто!”, — вихованці дитячого садку у Горенці стали на крок ближче до енергонезалежності

“Заняття ми можемо провести без світла?”, — запитує вихователька Лілія Османівна.

“Ніііі!”, — хором гомонять діти.

“А зарядку веселу з музикою ми можемо провести?”, ставить вихователька нове питання.

“Ні! Тільки сонечко нам може допомогти. Тому що воно дає нам електроенергію!”, — каже один із вихованців.

Садочок “Казка” селища Горенка Гостомельського району Київської області відновив свою роботу 12 лютого 2024 року. Навчальний заклад тривалий час був на реконструкції, адже на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну опинився буквально на лінії фронту. На території садочку були "прильоти", утворилися  вирви, заклад був в уламкових пошкодженнях із зруйнованими меблями, стінами, дахом.

Гостомельська селищна військова адміністрація, натхненна зеленою відбудовою Горенської амбулаторії від Greenpeace, звернулася до організації з проханнями допомогти встановити сонячні панелі постраждалому від війни садочку.

“Це єдиний садочок в Гостомельській громаді, який приймає діток і з Гостомеля, і з  Горенки, — розповідає старша кампейнерка Greenpeace Поліна Колодяжна, — Його відвідують 74 дитини, в тому числі дітки з особливими освітніми потребами і ми вирішили, що можемо допомогти стати садочку більш енергонезалежним, переживати всі ці аварійні відключення і далі працювати”. 

Ясла-садок “Казка” село Горенка, Гостомельська громада Київської області

Підтримав реалізацію міжнародний благодійний фонд Arche Nova, який займається відновленням деокупованих територій, соціальних закладів і приватних домогосподарств. У межах проєкту “Багатогалузеві заходи щодо відновлення та зміцнення стійкості громад на деокупованих територіях, що постраждали внаслідок бойових дій на півночі України (Київська, Чернігівська та Сумська області)”, у  садочку “Казка” в Горенці були встановлено сонячну станцію потужністю 11 кВт·год, акумуляторні батареї потужністю 28 кВт·год, які накопичують електроенергію і у випадку відключення мережі живлять дитячий садочок. А також інвертор потужністю 20 кВт·год. Сонячна електростанція була встановлена на кошти німецького уряду.

“Цілі цього проєкту це енергонезалежність в першу чергу, яка зараз дуже актуальна, збереження довкілля і, звісно, економія на комунальних послугах, енергозаощадження, — розповідає Борис Приходько, координатор робіт в міжнародній гуманітарній благодійній організації Arche Nova, — Для нашої організації ця співпраця важлива, перш за все, як пілотний проєкт, який ми реалізували разом із організацією Greenpeace. Я дуже сподіваюся, що ми зможемо масштабувати і надалі впровадження подібних проєктів”. 

Команди Greenpeace та Arche Nova разом із керівництвом та вихованцями ясла-садочку "Казка"

Сонячні панелі дають садочку до тисячі кВт·год електроенергії на місяць — це третина від потреб навчального закладу. За словами Юлії Крамаренко, директорки садку “Казка”, найбільше сонячну електроенергію використовують для роботи комп’ютерів, холодильників, а також для укриття — це обігрів, світло і на опалювальний сезон це підтримання опалювальної системи і насосів. У садочку є власна кухня, де готується їжа для вихованців і для філії місцевого ліцею, тож сонячна електроенергія допомагає зберігати харчі в належному стані навіть за умови відключень загальної мережі.

“Сонячна електроенергія це можливість не порушувати наші режимні, організаційні моменти. Тобто ми продовжуємо працювати, проводимо нашу діяльність із вихованцями попри зовнішні умови. Ця стабільність важлива для нашого закладу”, — додає директора садочку.

Greenpeace переконаний, що зелені технології — це найкраще рішення для відбудови України.

Наші дослідження показали, що достатньо буквально одного відсотка території України для того, щоб забезпечити всю територію країни електроенергією за рахунок відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), — каже старша кампейнерка Greenpeace Поліна Колодяжна, — Тому ми постійно надихаємо наших партнерів, громади, інші організації, які займаються відбудовою, встановлювати саме відновлювальні джерела енергії. Тому що це енергонезалежність і в умовах постійних атак росії на енергетику зелені технології життєво важливі для України".
No items found.
Контакти:

Луція Сумегова - координаторка проєктів -lucia.sumegova@greenpeace.org 

Поліна Колодяжна - координаторка проєктів - pkolodia@greenpeace.org 

Дарина Рогачук- комунікаційна менеджерка - daryna.rogachuk@greenpeace.org
Made by MINOMO® Studio