Пожежа на градирні Запорізької АЕС: Greenpeace закликає МАГАТЕ виконати свою роботу і провести розслідування

Пожежа на одній із градирень Запорізької атомної електростанції цілком імовірно є ще однією операцією під чужим прапором з боку російських збройних сил та "Росатому", заявляє Greenpeace. Градирні, розташовані на північному березі водойми-охолоджувача атомної станції, не працюють з вересня 2022 року, відколи був зупинений останній з шести реакторів. Зазвичай градирні використовуються протягом літніх місяців, коли реактори працюють, щоб допомогти в охолодженні води. Пожежа не несла прямої загрози безпеці ядерних реакторів, які розташовані на відстані 1,5 км від градирень. 

"Російські війська продовжують використовувати ЗАЕС як військовий інструмент у своєму арсеналі. Російські операції під чужим прапором мають на меті посіяти плутанину та невизначеність. Ми бачили це на початку квітня цього року на прикладі неправдивих російських заяв про атаки нібито українських безпілотників на ЗАЕС. Нові драматичні кадри диму, що валить з градирні, цілком імовірно є російським підпалом і виглядають жалюгідно. Допоки російські збройні сили думають, що можуть уникнути покарання за такі дії, вони продовжуватимуть це робити. МАГАТЕ не повинно просто випустити ще одне загальне попередження як для України, так і для Росії - існує лише одна загроза ядерній безпеці в Україні і це російські збройні сили. МАГАТЕ має вимагати, щоб команда агентства отримала негайний доступ до градирні, де вони зможуть розслідувати цю останню подію і викрити дії Росії", - заявив Шон Берні, старший спеціаліст з ядерних питань Greenpeace в Україні.

Загроза безпеці Запорізької атомної електростанції повністю пов'язана з нападом та незаконною окупацією російськими збройними силами та Росатомом з березня 2022 року. Greenpeace вимагає якнайшвидшого припинення російської окупації Запорізької атомної електростанції та запровадження повних і всеосяжних санкцій проти російської ядерної промисловості.


Відстежувати радіаційний фонд з датчиків, встановлених Greenpeace та Save Dnipro можна тут: https://www.saveecobot.com/en/radiation-maps 

No items found.
Контакти:

info.ukraine@greenpeace.org

Луція Сумегова - координаторка проєктів -lucia.sumegova@greenpeace.org 

Поліна Колодяжна - координаторка проєктів - pkolodia@greenpeace.org 

Дарина Рогачук- комунікаційна менеджерка - daryna.rogachuk@greenpeace.org
Made by MINOMO® Studio