У місті Кременчук Полтавської області експерти Greenpeace Центральної та Східної Європи та Урбаністичної коаліції Ro3kvit представили «Інтегровану візію річки Дніпро» — масштабне дослідження, яке підкреслює значення річки Дніпро для України та нагальну потребу в збереженні та відновленні річки.
«Інтегрована візія річки Дніпро» поєднує дослідження, сценарії та ідеї для планувальників, політиків, експертів та громадськості, щоб заохотити співпрацю та діалог про майбутнє річки, навіть у час війни.
Сайт, присвячений дослідженню та історії річки Дніпро.
Прочитати повну версію звіту українською мовою можна тут.
Команди Greenpeace та Ro3kvit досліджували три потенційні сценарії майбутнього Дніпра:
Наразі команди Greenpeace та Ro3kvit розглядають Сценарій 2 як найбільш перспективний для майбутнього України та річки Дніпро.
Результати проекту «Інтегровану візію річки Дніпро» були покладені в основу комплексних проектів, згаданих у Генеральному плані управління водними ресурсами України. Цей документ Україна подала до Європейської Комісії.
У межах дослідження Greenpeace провів також енергетичне моделювання міста Кременчук. Експерти організації виявили величезний потенціал енергоефективності та локального виробництва сонячної енергії для житлових та соціальних будівель в Україні.
Фулко Трефферс, керівник проекту «Інтегрована візія річки Дніпро» та засновник Урбаністичної коаліції Ro3kvit, зазначає: «Річка демонструє нам багато невикористаного потенціалу. Технічний фокус Дніпра є надто вузьким. Він має бути доповнений природним, культурним та соціальним аспектами в інтегрований баланс».
Хрісто Панчев, експерт з питань енергетики та координатор проекту з боку Greenpeace Центральної та Східної Європи, зазначає: «Зелена трансформація України може вирішити одразу кілька важливих завдань: зробити країну сильнішою та енергетично незалежною; зменшити використання викопного палива, щоб пом'якшити наслідки зміни клімату та краще адаптуватися до них; модернізувати економіку та стати більш конкурентоспроможною, спираючись на дешеву та доступну відновлювану енергію, в той час, як інші все ще застрягли в старій залежності. І зберегти Дніпро чистим джерелом життя. Нам не потрібно шукати потенціал в енергії, яку ми можемо отримати з Дніпра. Натомість справжній потенціал — в енергії, яку ми можемо зберегти та розвантажити річку. Лише масштабна зелена трансформація та енергетична децентралізація зроблять Україну більш конкурентоспроможною в мирний час і більш стійкою під час війни чи кліматичної кризи».
Антуан Корчагін, урбаніст Ro3kvit: «Річка Дніпро — це водночас і рятівне коло, і виклик, що уособлює минуле, сьогодення та майбутнє України. Наше дослідження історії річки — прекрасної і трагічної водночас — основа для наступних кроків і обговорень. Наше бачення інтегрує різні шари — соціальний, культурний, природний та економічний — для розвитку стійкого, кліматично дружнього майбутнього України».
Проект був ініційований Greenpeace Центральної та Східної Європи та реалізується спільно з Урбаністичною коаліцією Ro3kvit для України.
«Інтегрована візія річки Дніпро» відповідає трьом ключовим Цілям сталого розвитку: Чиста вода та санітарія, Сталий розвиток міст і громад та Протидія змінам клімату.
Greenpeace — це міжнародна природоохоронна організація, яка сприяє зеленому відновленню, сталому плануванню та інноваційним рішенням для розв'язання екологічних проблем і забезпечення здорового та справедливого майбутнього для всіх. Після початку повномасштабного вторгнення Greenpeace розпочав розробку низки ініціатив з екологічної реконструкції пошкоджених лікарень та шкіл в Україні. Greenpeace наполягає на тому, що енергетична децентралізація та зелені технології є найкращим способом відновлення України.
Ro3kvit — це коаліція понад 100 професіоналів з України та з-за кордону, які об'єдналися, щоб створювати знання та методології для відновлення міських і сільських територій та інфраструктури України. За допомогою проектування та досліджень ми вирішуємо нагальні потреби та пов'язуємо їх з майбутніми стратегіями. Спираючись на досвід інших (післявоєнних) країн, урбаністи розробляють перспективні методи міського дизайну, організації спільної творчості та сталого розвитку.
Команда «Інтегрованої візії річки Дніпро»: Фулко Трефферс, Світлана Усиченко, Антуан Корчагін, Ваагн Мнацаканян, Хрісто Панчев, Анхель Бондов, Тім Ван Епп, Найл Баклі.
З додатковими запитами та запитаннями для ЗМІ, будь ласка, звертайтеся:
Вероніка Казіна, координаторка проекту Greenpeace CEE
Ганна Негатіна, комунікаційниця Ro3kvit Urban Coalition for Ukraine